Luftë

 • Michael Kohlhaas

  Image Michael Kohlhaas (2013)
  HD
  Michael Kohlhaas (2013)
  Në shekullin e 16-të në Sevenes, një tregtar kuajsh me emrin Mikael Kohlas drejton një jetë të lumtur familjare. Pasi që një zotëri e trajton atë keq në mënyrë të padrejtë, ai krijon një ushtri dhe ndez një luftë të përgjakshme në të gjithë vendin për të rikthyer të drejtat e tij.
  Image Michael Kohlhaas (2013)
 • Windtalkers

  Image Windtalkers (2002)
  HD
  Windtalkers (2002)
  Dy marina amerikan janë në Luftën e Dytë Botërore të cilit janë caktuar për të mbrojtur një marinar të Navajo, që duhet përdorur gjuhen e ti si një radio Cypher të pathyeshme.
  Image Windtalkers (2002)
 • Skanderbeg

  Image Skanderbeg (1953)
  Skanderbeg (1953)
  Luftëtari i Madh Shqiptar Skënderbeu është një film dramatik i vitit 1953 me regjizor Sergei Yutkevich. U prezantua në Festivalin e filmit në Canne, ku fitoi çmimin ndërkombëtar. Filmi tregon prijësin e fiseve shqiptare, Skënderbeun, në qëndresën stoike që i bëri turqve për më shumë se dy dekada...
  Image Skanderbeg (1953)
 • Enemy Lines

  Image Enemy Lines (2020)
  HD
  Enemy Lines (2020)
  Nazistët mbajnë peng një shkencëtar, të aftë të prodhojë armë bërthamore. Fati i tij dhe i luftës do të varet nga misioni sekret i shpëtimit, i organizuar nga aleatët amerikano-britanikë.
  Image Enemy Lines (2020)
 • Trench 11

  Image Trench 11 (2017)
  HD
  Trench 11 (2017)
  Në ditët e fundit të Luftës së Parë Botërore, një njësi aleate e udhëhequr nga një ushtar i tronditur është dërguar për të hetuar një strukturë misterioze të braktisur gjermane që ndodhet thellë nën tokë. Ajo që ata zbulojnë është më e keqe se vdekja.
  Image Trench 11 (2017)
 • Kalashnikov a.k.a AK-47

  Image Kalashnikov (2020) a.k.a AK-47
  HD
  Kalashnikov (2020) a.k.a AK-47
  Filmi biografik në lidhje me shpikësin dhe projektuesin e armëve Mikhail Timofeevich Kalashnikov (AK-47). Rruga e gjatë që ndoqi një djalë 28 vjeçar për të krijuar armën legjendare AK-47 e cila edhe sot është simbol i armëve të përparuara të kohës sonë.
  Image Kalashnikov (2020) a.k.a AK-47
 • The Mountain II a.k.a The Dag 2

  Image The Mountain II (2016) a.k.a The Dag 2
  HD
  The Mountain II (2016) a.k.a The Dag 2
  Mali 2 tregon historinë e një grupi forcash speciale klandestinë te quajtur "Prurësi i Stuhisë'. Bekiri dhe Oguzi, shokë të ngushtë, janë rregjistruar në trajnimin e famshëm të forcave speciale turke. Misioni i tyre fillon pas gjashtë vjetësh dhe është një mision shpëtimi në zonën më të rrezikshme në Irak.
  Image The Mountain II (2016) a.k.a The Dag 2
 • The Catcher Was a Spy

  Image The Catcher Was a Spy (2018)
  HD
  The Catcher Was a Spy (2018)
  Një lojtar i shquar i bejsbollit, Mo Berg punësohet si spiun nga Zyra e Shërbimeve Strategjike për të zbuluar bombën atomike të Gjermanisë gjatë Luftës së Dytë Botërore.
  Image The Catcher Was a Spy (2018)
 • Special Forces

  Image Special Forces (2011)
  HD
  Special Forces (2011)
  Filmi 'Forcat Speciale' është një histori guximi, nderi dhe sakrifice. Një skuadër e forcave speciale franceze dërgohet në Afganistan, për të shpëtuar një gazetare të rrëmbyer nga talebanët. Edhe pse arrijnë ta shpëtojnë, ata ndodhen në zemër të territorit armik dhe dalja gjallë prej aty do të jetë një mision pothuajse i pamundur.
  Image Special Forces (2011)
 • Fury

  Image Fury (2014)
  HD
  Fury (2014)
  Prill 1945: Teksa aleatët bëjnë tentimet e fundit për ta fituar luftën kundër gjermanëve, një rreshter dhe pesë ushtarët e tij me një tenkë Sherman infiltrohen në një mision brenda në territorin e armiqëve. Pa armë, me një numër të paktë ushtarësh dhe me një ushtar kadet, Doni dhe ushtarët e tij duhet të gjejnë një mënyrë që të përballen…
  Image Fury (2014)
 • Tae Guk Gi: The Brotherhood of War

  Image Tae Guk Gi: The Brotherhood of War (2004)
  HD
  Tae Guk Gi: The Brotherhood of War (2004)
  Kur dy vëllezër detyrohen të marrin pjesë në Luftën Koreane, vëllai i madh vendos të ndërmarrë misionet më të rrezikshme për të mbrojtur më të voglin nga betejat e ashpra.
  Image Tae Guk Gi: The Brotherhood of War (2004)
 • Incendies

  Image Incendies (2010)
  HD
  Incendies (2010)
  Rrugëtimi i dy binjakëve në Lindjen e Mesme për të zbuluar historinë e familjes së tyre dhe përmbushur amanetin e fundit të mamasë së tyre.
  Image Incendies (2010)
 • Furious

  Image Furious (2017)
  HD
  Furious (2017)
  Në shekullin e 13-të, një ushtar i cili vuan nga amnezia, betohet të hakmerret kundër ushtrisë mongoleze që i bastisi fshatin.
  Image Furious (2017)
 • All Quiet on the Western Front

  Image All Quiet on the Western Front (1930)
  HD
  All Quiet on the Western Front (1930)
  Një ushtar i ri përballet me zhgënjimin dhe tmerrin e Luftës së Parë Botërore e cila shkaterroi shume shpirtra. (All Quiet on the Western Front 1930 me titra shqip)
  Image All Quiet on the Western Front (1930)
 • The Aftermath

  Image The Aftermath (2019)
  HD
  The Aftermath (2019)
  Pas Luftës së Dytë Botërore, një kolonel britanik dhe gruaja e tij janë caktuar të jetojnë në Hamburg gjatë rindërtimit të pasluftës, por lindin tensione me gjermanin i cili zotëronte shtëpinë.
  Image The Aftermath (2019)
 • Jarhead 2: Field of Fire

  Image Jarhead 2: Field of Fire (2014)
  HD
  Jarhead 2: Field of Fire (2014)
  Pa tanqe apo mbështetje ajrore, një tetar dhe ekipi i tij duhet të gjejnë guximin dhe fuqinë e duhur për të luftuar rrugën e tyre përmes Afganistanit të shkatërruar nga lufta dhe të mbajnë të sigurt një grua anti-talebane.
  Image Jarhead 2: Field of Fire (2014)
 • The Battle: Roar to Victory

  Image The Battle: Roar to Victory (2019)
  HD
  The Battle: Roar to Victory (2019)
  Gjatë një periudhe 4 ditore, zhvillohet një betejë e ashpër midis milicisë koreane dhe forcave japoneze imperialiste në Mançuri të Kinës. Milicia përfshin një mjeshtër shpatë dhe një qitës të zotin.
  Image The Battle: Roar to Victory (2019)
 • Corn Island

  Image Corn Island (2014)
  HD
  Corn Island (2014)
  Filmi tregon se lumi është ai që krijon dhe shkatërron në një cikël të përjetshëm, madje as njeriu nuk mund t'i shpëtojë furisë së tij.
  Image Corn Island (2014)
 • Boys of Abu Ghraib

  Image Boys of Abu Ghraib (2014)
  HD
  Boys of Abu Ghraib (2014)
  Një ushtar amerikan i dërguar në Abu Ghraib, e gjen veten prapa mureve të burgut famëkeq, ku ai formon një shoqëri me një të burgosur Irakian.
  Image Boys of Abu Ghraib (2014)
 • Stalingrad

  Image Stalingrad (2013)
  HD
  Stalingrad (2013)
  1942 ushtria sovjetike ka planifikuar një sulm kundër forcave naziste që kanë pushtuar gjysmën e qytetit të Stalingradit në Vollga. Vetëm pak ushtarë arritën të kalonin lumin dhe gjetën strehim në një ndërtesë, ku banonte një vajzë që nuk ia mbathi me ardhjen e gjermanëve'...
  Image Stalingrad (2013)
 • Ayla: The Daughter of War

  Image Ayla: The Daughter of War (2017)
  Ayla: The Daughter of War (2017)
  Ajla: Vajza e Luftës me Titra Shqip Historia e vërtetë e rreshterit turk, Sulejmanit, i cili shpëton një vajzë të vogël jetime koreane gjatë luftës në Kore.
  Image Ayla: The Daughter of War (2017)
 • 5 Days of War

  Image 5 Days of War (2011)
  HD
  5 Days of War (2011)
  Një drame e vendosur në luftën ndermjet Rusisë dhe Gjeorgjisë dhe e përqendruar të një gazetar amerikan, kameramani i tij, dhe një gjeorgjian vendas.
  Image 5 Days of War (2011)
 • Thank You for Your Service

  Image Thank You for Your Service (2017)
  HD
  Thank You for Your Service (2017)
  Një grup ushtarësh amerikanë të kthyer nga Iraku në shtëpinë e tyre, përballen me përshtatjen e vështirë në jetën familjare dhe atë civile. Duke jetuar me kujtimet e luftës, rrezikojnë të shkatërrohen, edhe pse janë shumë larg prej fushave të betejës. Bazuar mbi ngjarje reale.
  Image Thank You for Your Service (2017)
 • Wolf Warrior 2

  Image Wolf Warrior 2 (2017)
  HD
  Wolf Warrior 2 (2017)
  Kur mercenarët sadistë shënjestrojnë civilët, Leng Feng detyrohet t'i kthehet detyrës së tij, në mënyrë që të shpëtojë jetët e kërcënuara të tyre.
  Image Wolf Warrior 2 (2017)