Histori

 • The Emperor of Paris

  Image The Emperor of Paris (2018)
  HD
  The Emperor of Paris (2018)
  Pasi arratiset nga burgu, një mashtrues përfshihet në punë të paligjshme pasi e akuzojnë për një krim që nuk ka kryer. Ai bashkëpunon me policinë që të rifitojë reputacionin e tij.
  Image The Emperor of Paris (2018)
 • Operation Finale

  Image Operation Finale (2018)
  HD
  Operation Finale (2018)
  Një skuadër me agjentë sekret dërgohet për të kapur një oficer nazist që ishte truri i Holokaustit.
  Image Operation Finale (2018)
 • Giovanni’s Island – Ishulli i Xhovanit

  Image Giovanni’s Island (2014) – Ishulli i Xhovanit
  HD
  Giovanni’s Island (2014) – Ishulli i Xhovanit
  Ishulli i Xhovanit Dublim Shqip Bazuar në një histori të vërtetë... Ndonjëherë një miqësi e pastër, i thyen të gjitha barrierat që lufta ngre... Sepse nuk ka rëndësi nga je, por sa zemër të madhe ke.
  Image Giovanni’s Island (2014) – Ishulli i Xhovanit
 • The Conquest of Siberia

  Image The Conquest of Siberia (2019)
  HD
  The Conquest of Siberia (2019)
  Oficeri i ri, Ivan Demarin, dërgohet me shërbim në thellësi të Siberisë. Aty, Ivani takon dashurinë e tij të parë dhe së bashku me regjimentin e tij nisen me mision për të gjetur ar në Jerkend dhe duhet të përballet me komplotin shtetëror në të cilin e gjen veten të ngatërruar.
  Image The Conquest of Siberia (2019)
 • Michael Kohlhaas

  Image Michael Kohlhaas (2013)
  HD
  Michael Kohlhaas (2013)
  Në shekullin e 16-të në Sevenes, një tregtar kuajsh me emrin Mikael Kohlas drejton një jetë të lumtur familjare. Pasi që një zotëri e trajton atë keq në mënyrë të padrejtë, ai krijon një ushtri dhe ndez një luftë të përgjakshme në të gjithë vendin për të rikthyer të drejtat e tij.
  Image Michael Kohlhaas (2013)
 • The Pagan King

  Image The Pagan King (2018)
  HD
  The Pagan King (2018)
  Në shtratin e vdekjes, mbreti në fuqi shpall si trashëgimtar të fronit një person që nuk e pristeasnjë njeri.Mbreti i ri i Semigalisë, duhet të gjej forcën përtë bashkuar fiset e mbretërisë, kundër kryqëzatave të dhunshme që rrezikojnë lirinë e tyre.
  Image The Pagan King (2018)
 • Mandela: Long Walk to Freedom

  Image Mandela: Long Walk to Freedom (2013)
  HD
  Mandela: Long Walk to Freedom (2013)
  Në këtë film Idris Elba nominohet si aktori më më i mirë në një film dramë! Ky film tregon aventurën e Nelson Mandelës nga fëmijëria, deri në inaugurimin e tij si presidenti i parë i zgjedhur në mënyrë demokratike në Afrikën e Jugut.
  Image Mandela: Long Walk to Freedom (2013)
 • Redbad

  Image Redbad (2018)
  HD
  Redbad (2018)
  Lufta për pushtet dhe luftërat midis frizianit Redbed dhe armikut të tij të betuar Pepijnit të Herstalit, mbreti i frankëve.
  Image Redbad (2018)
 • Parmanu: The Story of Pokhran

  Image Parmanu: The Story of Pokhran (2018)
  HD
  Parmanu: The Story of Pokhran (2018)
  Bazuar në një ngjarje të vërtetë. Pas rënies së Bashkimit Sovjetik, India ka mbetur pa aleatë të fuqishëm dhe, për të krijuar vendin e saj si një superfuqi, ajo vendos të testojë 6 bomba bërthamore. Një grup njerëzish do të vihen në shërbim të këtij qëllimi, por nuk do të jetë e lehtë...
  Image Parmanu: The Story of Pokhran (2018)
 • The Assault

  Image The Assault (2010)
  HD
  The Assault (2010)
  Bazuar në një histori të vërtetë, kur një ekip i SWAT-it ngarkohet me detyrën për të ndërhyrë në një avion jacked të Air Francë për të shpëtuar pasagjerët, pas rrëmbimt që ju bë këtij avioni nga një grup terrorist islamik.
  Image The Assault (2010)
 • 7 Days in Entebbe

  Image 7 Days in Entebbe (2018)
  HD
  7 Days in Entebbe (2018)
  Në korrik të vitit 1976, katër terroristë rrëmbejnë një avion që udhëton nga Tel-Avivi për Paris dhe e detyrojnë ekuipazhin e fluturimit të shkojnë në Entebe të Ugandës. Atje, udhëtarët hebrenj mbahen peng, si pengje për lirimin e dhjetëra terroristëve të burgosur në Izrael, Gjermani dhe Suedi. Një film që nxjerr edhe një herë në pah konfliktin e gjatë Izrael-Palestinë...
  Image 7 Days in Entebbe (2018)
 • 211

  Image 211 (2018)
  HD
  211 (2018)
  Oficeri Majk Çendler dhe një pasagjer i ri civil gjenden të papërgatitur kur fati i vendos ata në linjën e zjarrit. Një grabitje banke po kryhet nga një ekip i patrembur burrash të trajnuar dhe të armatosur.
  Image 211 (2018)
 • The Young Karl Marx

  Image The Young Karl Marx (2017)
  HD
  The Young Karl Marx (2017)
  Një film i bazuar në ngjarjet reale të viteve të hershme të levizjes së Marksit dhe Engelsit, midis Londrës, Parisit dhe Brukselit.
  Image The Young Karl Marx (2017)
 • 12 Strong

  Image 12 Strong (2018)
  HD
  12 Strong (2018)
  Pas 11 shtatorit, kapiteni Miç Nelson kryeson një ekip të forcave speciale amerikane në Afganistan për një mision jashtëzakonisht të rrezikshëm. Atje ushtarët zhvillojnë një partneritet me Aleancën Veriore për të rrëzuar talebanët dhe aleatët e saj të Al-Kaidës. Nelson dhe forcat e tij përballen me vështirësi të mëdha në një luftë kundër një armiku të pamëshirshëm.
  Image 12 Strong (2018)
 • The Post

  Image The Post (2017)
  HD
  The Post (2017)
  Një skandal i mbuluar që ka kaluar katër presidenca shtyn drejtuesen e parë femër të një gazete prestigjoze të fillojë një betejë të paprecedentë kundër qeverisë.
  Image The Post (2017)
 • Padmaavat

  Image Padmaavat (2018)
  HD
  Padmaavat (2018)
  Në Rajastanin mesjetar, mbretëresha Padmavati martohet me një mbret fisnik dhe të dy jetojnë në një fortesë të begatë deri sa një sulltan ambicioz dëgjon për bukurinë e Padmavatit dhe krijon një dashuri obsesive për mbretëreshën e Meuarit.
  Image Padmaavat (2018)
 • Furious

  Image Furious (2017)
  HD
  Furious (2017)
  Në shekullin e 13-të, një ushtar i cili vuan nga amnezia, betohet të hakmerret kundër ushtrisë mongoleze që i bastisi fshatin.
  Image Furious (2017)
 • Romulus & Remus: The First King aka IL Primo Re

  Image Romulus & Remus: The First King (2019) aka IL Primo Re
  HD
  Romulus & Remus: The First King (2019) aka IL Primo Re
  Historia e dy prej vëllezërve më të famshëm të historisë, Remusit dhe Romulusit, të cilët luftuan kundër skllavërisë dhe pushtuesve, kaluan përmes egërsisë së natyrës dhe kundërshtuan profeci dhe Zotat, për të ndërtuar në fund një nga perandoritë më të mëdha të njerëzimit.
  Image Romulus & Remus: The First King (2019) aka IL Primo Re
 • The Best of Enemies

  Image The Best of Enemies (2019)
  HD
  The Best of Enemies (2019)
  Bazuar në një histori të vërtet, filmi tregon se si një zjarr, që shkatërroi shkollën për nxënësit me ngjyrë në qytetin e Durhamit, nis një revolucion për integrimin e komunitetit me ngjyrë nëpër shkolla dhe përpjekjen për të ndaluar segregacionin. Komunitete me ideale dhe parime të ndryshme formojnë një asamble për të marr vendime të rëndësishme për jetën e qytetit…
  Image The Best of Enemies (2019)
 • Samurai Marathon 1855

  Image Samurai Marathon 1855 (2019)
  HD
  Samurai Marathon 1855 (2019)
  Në 1844, një zotëri feudal, dërgon burrat e tij në një maratonë torturuese, për të zbuluar nëse janë mjaftueshëm të fortë për t’u përballur me ardhjen e Amerikanëve. Duke keqkuptuar qëllimin e tij,, Shoguni nis vrasësit e tij.
  Image Samurai Marathon 1855 (2019)
 • The Battle: Roar to Victory

  Image The Battle: Roar to Victory (2019)
  HD
  The Battle: Roar to Victory (2019)
  Gjatë një periudhe 4 ditore, zhvillohet një betejë e ashpër midis milicisë koreane dhe forcave japoneze imperialiste në Mançuri të Kinës. Milicia përfshin një mjeshtër shpatë dhe një qitës të zotin.
  Image The Battle: Roar to Victory (2019)
 • Mr. Jones

  Image Mr. Jones (2019)
  HD
  Mr. Jones (2019)
  Një gazetar nga Uellsi nxjerr në media lajmin për urinë në Bashimin Sovjetik, në fillim të viteve 30. Ky lajm do i shkaktojë atij telashe dhe peripeci të shumta, në udhëtimin e tij në Bashkimin Sovjetik.
  Image Mr. Jones (2019)