Fantashkencë

 • The Colony

  Image The Colony (2013)
  HD
  The Colony (2013)
  Të detyruar pët të jetuar në nëntokë nga akullnajat ardhëshme, një pjesë e të mbijetuarve duhet të luftojë për të ruajtur njerëzimin kundër një kërcënim edhe më të egër se natyra.
  Image The Colony (2013)
 • Illang: The Wolf Brigade

  Image Illang: The Wolf Brigade (2018)
  HD
  Illang: The Wolf Brigade (2018)
  Në vitin 2029, një skuadër speciale e policisë lufton një grup terrorist që kundërshton ribashkimin e dy shteteve koreane. Por, pas kësaj lufte, qëndrojnë intriga dhe të fshehta pa fund...
  Image Illang: The Wolf Brigade (2018)
 • What Happened to Monday

  Image What Happened to Monday (2017)
  HD
  What Happened to Monday (2017)
  Në një të ardhme jo shumë të largët kriza e mbipopullimit është bërë një kërcënim për mbijetesën e njerëzimit. Për këtë arsye qeveritë kanë nisur fushatën "Një fëmijë për familje". Në fshehtësi, Terrens Setman, rrit shtatënjaket identike që e bija lind para se të vdesë.
  Image What Happened to Monday (2017)
 • Sorry to Bother You

  Image Sorry to Bother You (2018)
  HD
  Sorry to Bother You (2018)
  Në një realitet tjetër të Oklandit të ditëve të sotme, shitësi Kasius Grin e gjen veten në një univers makabër, pasi zbulon çelësin e fitimit të të mirave materiale. Ndërkohë që karriera e Kasius vjen në rritje, miqtë dhe kolegët e tij organizojnë një protestë kundër shtypjes së korporatave. Në ç'krah do qëndrojë ai?
  Image Sorry to Bother You (2018)
 • Nathan’s Kingdom

  Image Nathan’s Kingdom (2018)
  HD
  Nathan’s Kingdom (2018)
  Natan është një djalë i rritur i cili vuan nga autizmi. Motra e tij e vogël ia ka përkushtuar të gjithë jetën e saj përkujdesjes ndaj tij duke u futur edhe ajo në botën e tij imagjinare. Ai kërkon një mbretëri imagjinare për strehim. A nuk e kemi të gjithë një mbretëri të tillë?
  Image Nathan’s Kingdom (2018)
 • Becoming

  Image Becoming (2020)
  HD
  Becoming (2020)
  Një çift takon pa vetëdije një entitet të lig që posedon burra duke u hequr dalëngadalë identitetin e tyre.
  Image Becoming (2020)
 • Freaks of Nature

  Image Freaks of Nature (2015)
  HD
  Freaks of Nature (2015)
  Në qytetin Dillford, njerëzit, vampirët dhe zombit po jetonin në paqe - derisa erdhi apokalipsi i alienëve. Tani tre adoleshentë - një njeri, një vampire dhe një zombi - janë bërë bashkë për të zbuluar se si ti heqin qafe vizitorët.
  Image Freaks of Nature (2015)
 • Hotel Artemis

  Image Hotel Artemis (2018)
  HD
  Hotel Artemis (2018)
  Filmi është i vendosur në të ardhmen e afërt, në Los Anxhelesin e shkatërruar nga trazirat, ku një infermiere drejton Hotelin Artemis, një dhomë urgjence sekrete për kriminelë.
  Image Hotel Artemis (2018)
 • Her

  Image Her (2013)
  HD
  Her (2013)
  Një shkrimtar i vetmuar krijon një lidhje të pazakontë me sistemin e tij operativ të sapo marrë, që është i dizenjuar për të përmbushur të gjitha nevojat e tij.
  Image Her (2013)
 • Time to Hunt

  Image Time to Hunt (2020)
  HD
  Time to Hunt (2020)
  Për shkak të krizës financiare që po kalon vendi, një grup të rinjsh, nga një lagje e varfër e Koresë detyrohen të kryejnë një krim për të mbijetuar.
  Image Time to Hunt (2020)
 • The First Purge

  Image The First Purge (2018)
  HD
  The First Purge (2018)
  Partia e tretë politike e Amerikës, Themeluesit e Rinj të Amerikës, vijnë në pushtet dhe kryejnë një eksperiment: 12 orë në Staten Island pa ligje. Askush nuk duhet të qëndrojë në ishull, por ai që rri fiton 5000 dollarë.
  Image The First Purge (2018)
 • The Dawnseeker

  Image The Dawnseeker (2018)
  HD
  The Dawnseeker (2018)
  Ngjarja vendoset në vitin 2245, kur Dielli i Tokës rrezikon të shuajë krejt njerëzimin. 5 mercenarë udhëtojnë drejt një planeti të panjohur, në kërkim të një minerali të rrallë, që mund të zëvendësojë Diellin.
  Image The Dawnseeker (2018)
 • Elysium

  Image Elysium (2013)
  HD
  Elysium (2013)
  Në vitin 2154 ekzistojnë dy klasa njerëzish: shumë të pasurit që jetojnë në një stacion hapësinor të bërë nga njeriu të quajtur Elizium, dhe pjesa tjetër, që jeton në Tokën e mbipopulluar dhe të shkatërruar. Sekretari Rouds, një zyrtar i qeverisë, nuk do të ndalet përpara asgjëje për të forcuar ligjet kundër emigracionit dhe të ruajë jetesën luksoze të qytetarëve…
  Image Elysium (2013)
 • Real Steel

  Image Real Steel (2011)
  HD
  Real Steel (2011)
  Çarli Kenton, një boksier i dështuar i cili e humbi mundësinë e tij për të fituar titullin kur robotë prej çeliku 907 kilogramë dhe 2,4 metra të gjatë pushtuan ringun. Tani asgjë më tepër se një promotor i vogël, Çarli fiton mjaftueshëm për të bërë bashkë robotë të shkatërruar dhe t’i fusë nëpër ndeshje të nëndheshme boksi. “Çeliku i Vërtetë”…
  Image Real Steel (2011)
 • Higher Power

  Image Higher Power (2018)
  HD
  Higher Power (2018)
  Kur Universi vendos se çfarë dëshiron, është e kotë të rezistosh. Kur jeta e familjes së tij vihet në rrezik, Xhosef Stedman bëhet subjekt i testit të gatshëm të një shkencëtari maniak në një betejë që mund të shpëtojë botën, ose ta shkatërrojë plotësisht atë.
  Image Higher Power (2018)
 • Upgrade

  Image Upgrade (2018)
  HD
  Upgrade (2018)
  Në një të ardhme jo të largët teknologjia do jetë e shpërndarë dhe do kontrollojë çdo aspekt të jetës. Por a do arrijë në atë pikë sa të kontrollojë dhe vullnetin e lirë njerëzor?
  Image Upgrade (2018)
 • Mad Genius

  Image Mad Genius (2017)
  HD
  Mad Genius (2017)
  Gjeniu Fin beson se e keqja e njerëzimit vjen nga truri i tyre. Ai do të ç'kodojë trurin e njeriut dhe ta programojë atë nga fillimi. Por, kjo ide kaq gjeniale nuk shkon ashtu siç duhet...
  Image Mad Genius (2017)
 • A Quiet Place

  Image A Quiet Place (2018)
  HD
  A Quiet Place (2018)
  Një familje është e detyruar të jetojë në heshtje, duke u fshehur nga krijesat që gjuajnë sapo dëgjojnë tinguj.
  Image A Quiet Place (2018)
 • 2036 Origin Unknown

  Image 2036 Origin Unknown (2018)
  HD
  2036 Origin Unknown (2018)
  Pas misionit të parë të drejtuar në Mars që përfundoi në një aksident vdekjeprurës, kontrolluesja e misionit Mekenzi 'Mek' Uillson ndihmon një sistem të inteligjencës artificiale, A.R.T.I. Hetimi i tyre zbulon një objekt misterioz në sipërfaqen e Marsit, që mund të ndryshojë të ardhmen e planetit tonë.
  Image 2036 Origin Unknown (2018)
 • Anon +18

  Image Anon (2018) +18
  HD
  Anon (2018) +18
  Në një botë ku teknologjia ka larguar anonimitetin dhe krimin, një detektiv takon një grua që rrezikon të rrëzoj sigurinë e kësaj bote.
  Image Anon (2018) +18
 • Impact Event

  Image Impact Event (2020)
  HD
  Impact Event (2020)
  Një ecje e ngadaltë drejt çmendurisë, ndërsa një grup i vogël të mbijetuarish e gjejnë veten e tyre duke kaluar apokalipsin pas goditjes nga një meteor, në një shtëpi qejfi të shënderruar në një strehë për t’u mbrojtur nga bombat.
  Image Impact Event (2020)
 • Mazinger Z: Infinity

  Image Mazinger Z: Infinity (2017)
  HD
  Mazinger Z: Infinity (2017)
  Kur Ferri sulmon tokën dhe përpiqet të shuajë gjithë njerëzimin, Mazinga Z, i madhërishmi, formohet për ta ndaluar atë.
  Image Mazinger Z: Infinity (2017)
 • Deep Blue Sea 2

  Image Deep Blue Sea 2 (2018)
  HD
  Deep Blue Sea 2 (2018)
  Një miliarder me mendje të shkëlqyer, i quajtur Karl Durant, po eksperimenton me peshkaqenët, të cilët së shpejti rebelohen dhe shkaktojnë tmerr midis një grupi shkencëtarësh.
  Image Deep Blue Sea 2 (2018)