Dokumentar

 • Earth: One Amazing Day

  Image Earth: One Amazing Day (2017)
  FULL HD
  Earth: One Amazing Day (2017)
  Nga xhunglat ekzotike, malet e larta dhe ishujt e largëta, dokumentari na prezanton me një kast me personazhe të paharrueshme: një këlysh zebër i dëshpëruar për të kapërcyer një lumë të fryrë, një pinguin i cili ndërmerr heroikisht një udhëtim të përditshëm drejt vdekjes për të ushqyer familjen e tij, një familje balenash dhe një sloth në kërkimin e dashurisë.
  Image Earth: One Amazing Day (2017)
 • Avicii: True Stories

  Image Avicii: True Stories (2017)
  HD
  Avicii: True Stories (2017)
  Historia se si Avicii nisi karrierën, hapat e parë drejt suksesit, miqësitë dhe eksperiencat e krijuara gjatë rrugës por edhe vështirësitë e të qenit një artist i ri që udhëton në tërë botën pa pushim.
  Image Avicii: True Stories (2017)
 • Survivors Guide to Prison

  Image Survivors Guide to Prison (2018)
  HD
  Survivors Guide to Prison (2018)
  Sot ka më shumë mundësi të shkosh në burg në Shtetet e Bashkuara se sa kudo tjetër në botë. Pra, në rastin më fatkeq, nëse kjo gjë ndodhë me ty, ky është udhëzuesi si të mbijetosh në burg.
  Image Survivors Guide to Prison (2018)
 • Generation Iron 2

  Image Generation Iron 2 (2017)
  HD
  Generation Iron 2 (2017)
  Regjisori Vlad Yudin ndjek në industrinë e bodybuilding disa atletë të cilët me vështirësitë e tyre duan të çajnë rrugën drejt suksesit.
  Image Generation Iron 2 (2017)
 • Money Heist: The Phenomenon

  Image Money Heist: The Phenomenon (2020)
  HD
  Money Heist: The Phenomenon (2020)
  Këtu tregohet pse dhe si "Money Heist" ndezi një valë entuziazmi në të gjithë botën për një grup të dashur hajdutësh dhe profesorin e tyre. Serialin La Casa de Papale me Titra Shqip e gjeni në sektorin e Serialeve!
  Image Money Heist: The Phenomenon (2020)
 • Conor McGregor: Notorious

  Image Conor McGregor: Notorious (2017)
  HD
  Conor McGregor: Notorious (2017)
  Një film-dokumentar që paraqet jetën e luftëtarit më të përfolur në UFC këto vitet e fundit, Conor McGregor (Konor MekGregor) dhe hapat që ndoqi për tu bërë një nga kampionët më të mëdhenj.
  Image Conor McGregor: Notorious (2017)
 • I AM PATRICK

  Image I AM PATRICK (2020)
  HD
  I AM PATRICK (2020)
  I Am Patrick: The Patron Saint of Ireland (titulli origjinal) Unë jam Patrick tregon historinë e vërtetë të Shën Patrikut. Nëpërmjet te dhenave historike, intervistave të ekspertëve dhe shkrimeve të vetë Patrick-ut, përjetoni udhëtimin e një njëriu që bëhet shenjtor.
  Image I AM PATRICK (2020)
 • Kim Dotcom: Caught in the Web

  Image Kim Dotcom: Caught in the Web (2017)
  HD
  Kim Dotcom: Caught in the Web (2017)
  Historia e njeriut më të kërkuar në internet. Përndjekja e kreut të website-it Megaupload që u mbyll prej ankesave të kompanive të filmave amerikane...
  Image Kim Dotcom: Caught in the Web (2017)
 • Home

  Image Home (2009)
  HD
  Home (2009)
  "Home" është një dokumentar i vitit 2009 nga Yann Arthus-Bertrand. Filmi është filmuar nga hapësira ajrore e vendeve të ndryshme në Tokë. Ai tregon larminë e jetës në Tokë dhe se si njerëzimi po kërcënon ekuilibrin ekologjik të planetit". (Home 2009 dokumentar me titra shqip)
  Image Home (2009)
 • Monkey Kingdom

  Image Monkey Kingdom (2015)
  HD
  Monkey Kingdom (2015)
  Një dokumentar natyre që ndjek një majmun të porsalindur dhe nënën e tij ndërsa luftojnë për të mbijetuar brenda hierarkisë sociale konkurruese të tufës, një grup dinamik i majmunëve që jetojnë në rrënojat e lashta të gjetura thellë në xhunglat e Azisë Jugore.
  Image Monkey Kingdom (2015)
 • Polar Bears: A Summer Odyssey

  Image Polar Bears: A Summer Odyssey (2012)
  HD
  Polar Bears: A Summer Odyssey (2012)
  Ky dokumentar tregon veshtiresite e arinjeve ne gjirin e Hudsonit si pasoje e ngrohjes globale.
  Image Polar Bears: A Summer Odyssey (2012)
 • Unacknowledged

  Image Unacknowledged (2017)
  HD
  Unacknowledged (2017)
  Një film-dokumentar i cili do të sjellë prova bindëse, të papublikuara më parë mbi misterin e UFO-ve dhe jashtëtokësorëve.
  Image Unacknowledged (2017)
 • How to Make Money Selling Drugs

  Image How to Make Money Selling Drugs (2012)
  HD
  How to Make Money Selling Drugs (2012)
  Dhjetë hapa të thjeshta që ju tregojnë si të bëni para nga droga, përfshirë një seri me intervista me trafikantë droge, punëtorë burgjesh dhe aktivistë kundër ligjeve të ashpra kundër drogës.
  Image How to Make Money Selling Drugs (2012)
 • Hot Girls Wanted +18

  Image Hot Girls Wanted (2015) +18
  HD
  Hot Girls Wanted (2015) +18
  Një dokumentar për femrat e reja që zhyten në tregun e seksit - dhe sa e thjesht është për internetin të prodhoj porno.
  Image Hot Girls Wanted (2015) +18
 • Before the Flood

  Image Before the Flood (2016)
  HD
  Before the Flood (2016)
  Një vështrim nga Leonardo Di Caprio se si ndryshimet klimatike ndikojnë në mjedisin tonë dhe çfarë shoqëria mund të bëjë për të parandaluar zhdukjen e specieve të rrezikuara, ekosistemeve, dhe komuniteteve vendase në të gjithë planetin.
  Image Before the Flood (2016)
 • Zero Days

  Image Zero Days (2016)
  HD
  Zero Days (2016)
  Një dokumentar i përqëndruar te Staksnet, një virus kompjuterik i cili vetë-kopjohet të cilin SHBA-ja dhe Izraeli e lëshuan për të shkatërruar një pjesë kyçe të një centrali bërthamor Iranian, por që përhapet më shumë nga ç'ishte menduar.
  Image Zero Days (2016)
 • I Am Ali

  Image I Am Ali (2014)
  HD
  I Am Ali (2014)
  Qasje si asnjëherë më parë në arkivin personal me ditare audio të Muhamed Alisë si dhe intervista dhe dëshmi nga rrethi familjar dhe shoqëror përdoren për të treguar historinë e jetës së legjendës
  Image I Am Ali (2014)
 • Winter on Fire: Ukraine’s Fight for Freedom

  Image Winter on Fire: Ukraine’s Fight for Freedom (2015)
  HD
  Winter on Fire: Ukraine’s Fight for Freedom (2015)
  Një dokumentar i xhiruar mes trazirave të Ukrainës gjatë vitit 2013 dhe 2014, kur protestat e studentëve të cilët donin integrimin Evropian Eskaluan në një revolucion të dhunshëm duke kërkuar dorëheqjen e Presidentit Viktor F. Yanukovich.
  Image Winter on Fire: Ukraine’s Fight for Freedom (2015)
 • Ronaldo

  Image Ronaldo (2015)
  HD
  Ronaldo (2015)
  I filmuar për rreth 14 muaj në brendësi të rrethit të një sportisti, ky është dokumentari i vetëm i autorizuar i një prej futbollistëve më të mitë të futbollit në kulmin e karrierës. Për herë të parë tregohet jeta e Kristianos me familjen dhe miqtë si dhe çastet pas fitimit të tre Topave të Artë.
  Image Ronaldo (2015)