Biografi

 • Capone

  Image Capone (2020)
  FULL HD
  Capone (2020)
  Jeta e Al Capones (Tom Hardy) 47 vjeçar, pas 10 vjetësh burg, kur fillon të vuajë nga çrregullimet mendore dhe përndiqet nga e shkuara e tij e dhunshme...
  Image Capone (2020)
 • Bronson

  Image Bronson (2008)
  FULL HD
  Bronson (2008)
  Një i ri që u dënua me shtatë vjet burg për vjedhjen e një zyre postare, përfundon duke kaluar tre dekada në izolim. Gjatë kësaj kohe, personaliteti i tij zëvendësohet nga alter-egoja e tij, Charles Bronson.
  Image Bronson (2008)
 • BlacKkKlansman

  Image BlacKkKlansman (2018)
  HD
  BlacKkKlansman (2018)
  Historia e një skuadre policësh që infiltrohen në një grup të Ku Kluks Klanit, që të pengojnë një sulm ndaj studentëve me ngjyrë, në Amerikën e viteve 1960.
  Image BlacKkKlansman (2018)
 • Black Mass

  Image Black Mass (2015)
  HD
  Black Mass (2015)
  Historia e vërtetë Xhejms "Bardhoshi" Bolxhër, vëllai i senatorit të shtetit dhe krimineli më famëkeq në historinë e Jugut të Bostonit, i cili u bë informator i FBI-së për të spiunuar familjen mafioze që i kishte zënë territoret.
  Image Black Mass (2015)
 • Operation Finale

  Image Operation Finale (2018)
  HD
  Operation Finale (2018)
  Një skuadër me agjentë sekret dërgohet për të kapur një oficer nazist që ishte truri i Holokaustit.
  Image Operation Finale (2018)
 • The Motorcycle Diaries

  Image The Motorcycle Diaries (2004)
  HD
  The Motorcycle Diaries (2004)
  Dramatizimi i një udhëtimi me motor që Che Guevara bëri në rininë e tij, gjatë të cilit ai gjeti motivin e jetës së tij.
  Image The Motorcycle Diaries (2004)
 • Secretariat

  Image Secretariat (2010)
  HD
  Secretariat (2010)
  Historia e një gruaje guximtare që trashëgon fermën e kuajve të atit dhe stërvit një kalë i cili thyen rekordin e fitimit të Kurorës së Trefishtë.
  Image Secretariat (2010)
 • Mandela: Long Walk to Freedom

  Image Mandela: Long Walk to Freedom (2013)
  HD
  Mandela: Long Walk to Freedom (2013)
  Në këtë film Idris Elba nominohet si aktori më më i mirë në një film dramë! Ky film tregon aventurën e Nelson Mandelës nga fëmijëria, deri në inaugurimin e tij si presidenti i parë i zgjedhur në mënyrë demokratike në Afrikën e Jugut.
  Image Mandela: Long Walk to Freedom (2013)
 • Mary Shelley

  Image Mary Shelley (2017)
  HD
  Mary Shelley (2017)
  Biografia e shkrimtares Meri Shelli, e cila në moshën 16-vjeçare takoi poetin 21-vjeçar Persi Shelli, marrëdhënia e të cilëve rezultoi në shkrimin e mëvonshëm të veprës "Frankenshtajn" të Merit.
  Image Mary Shelley (2017)
 • The Imitation Game

  Image The Imitation Game (2014)
  HD
  The Imitation Game (2014)
  Gjatë Luftës së Dytë Botërore, matematikani Alan Turing së bashku me shokët e tij matematikanë, përpiqet të deshifrojë kodin e makinerisë që gjermanët përdornin për komunikim...
  Image The Imitation Game (2014)
 • Kalashnikov a.k.a AK-47

  Image Kalashnikov (2020) a.k.a AK-47
  HD
  Kalashnikov (2020) a.k.a AK-47
  Filmi biografik në lidhje me shpikësin dhe projektuesin e armëve Mikhail Timofeevich Kalashnikov (AK-47). Rruga e gjatë që ndoqi një djalë 28 vjeçar për të krijuar armën legjendare AK-47 e cila edhe sot është simbol i armëve të përparuara të kohës sonë.
  Image Kalashnikov (2020) a.k.a AK-47
 • Rise of the Footsoldier Part II

  Image Rise of the Footsoldier Part II (2015)
  HD
  Rise of the Footsoldier Part II (2015)
  Filmi përshkruan jetën e ikonës së botës së krimit, Karlton Liç dhe zgjedhjet që duhet të bëjë për të mbrojtur familjen e tij nga realiteti i pamëshirshëm.
  Image Rise of the Footsoldier Part II (2015)
 • The Catcher Was a Spy

  Image The Catcher Was a Spy (2018)
  HD
  The Catcher Was a Spy (2018)
  Një lojtar i shquar i bejsbollit, Mo Berg punësohet si spiun nga Zyra e Shërbimeve Strategjike për të zbuluar bombën atomike të Gjermanisë gjatë Luftës së Dytë Botërore.
  Image The Catcher Was a Spy (2018)
 • Moneyball

  Image Moneyball (2011)
  HD
  Moneyball (2011)
  Billi Bin, menaxheri i përgjithshëm i Okland Atletiks, në mënyrë të suksesshme arrin të krijojë një skuadër bejzbolli me një buxhet të ulët, duke përdorur një sistem të ndërlikuat të analizave kompjuterike.
  Image Moneyball (2011)
 • The 15:17 to Paris

  Image The 15:17 to Paris (2018)
  HD
  The 15:17 to Paris (2018)
  Tre miq amerikanë zbulojnë një sulm terrorist teksa janë në tren për të shuar në Francë. Mënyra e përballjes së tyre me një situatë të tillë ka të bëjë me shumë kohë më parë, aty ku nisi gjithçka, me takimin e rastësishëm të tre miqve.
  Image The 15:17 to Paris (2018)
 • The Young Karl Marx

  Image The Young Karl Marx (2017)
  HD
  The Young Karl Marx (2017)
  Një film i bazuar në ngjarjet reale të viteve të hershme të levizjes së Marksit dhe Engelsit, midis Londrës, Parisit dhe Brukselit.
  Image The Young Karl Marx (2017)
 • The Post

  Image The Post (2017)
  HD
  The Post (2017)
  Një skandal i mbuluar që ka kaluar katër presidenca shtyn drejtuesen e parë femër të një gazete prestigjoze të fillojë një betejë të paprecedentë kundër qeverisë.
  Image The Post (2017)
 • Proceder

  Image Proceder (2019)
  Proceder (2019)
  Historia e reperit Tomaz Çada, me shpirtin e një poeti dhe prirjen për t’u ngatërruar në telashe serioze. Çada, i vërtetë dhe i sinqertë ndaj dhimbjes në tekstet e tij, vdiq në rrethana të pashpjegueshme, duke tronditur fansat dhe vajzën që ai e donte.
  Image Proceder (2019)
 • The Gamechangers

  Image The Gamechangers (2015)
  HD
  The Gamechangers (2015)
  Bazuar në historinë e vërtetë për konfliktin mes kompanisë së video-lojërave Rockstar dhe avokatit Xhek Tompson për akuzën e nxitjes së dhunës nga këto lojëra. Fiton drejtësia apo marketingu?
  Image The Gamechangers (2015)
 • The Fighter

  Image The Fighter (2010)
  HD
  The Fighter (2010)
  Filmi është një vështrim në vitet e fillimit të karrierës së boksierit "Irlandez" Miki Uordi dhe të vëllait të tij, i cili e ndihmoi të stërvitej para se të bëhej profesionist në mesin e viteve '80.
  Image The Fighter (2010)
 • The Red Baron

  Image The Red Baron (2008)
  HD
  The Red Baron (2008)
  Richthofen shkon në luftë si mijëra njerëz të tjerë. Si pilotë luftarakë, ata bëhen heronj kultesh për ushtarët në fushat e betejës. Të shënuar nga sjellja sportive, saktësia teknike dhe pasuria kalorësie, ata kanë kodin e tyre të nderit. Para shumë kohe ai fillon të kuptojë se statusi i tij heroi është mashtrues. Dashuria e tij për Kate, një infermiere,…
  Image The Red Baron (2008)
 • The Best of Enemies

  Image The Best of Enemies (2019)
  HD
  The Best of Enemies (2019)
  Bazuar në një histori të vërtet, filmi tregon se si një zjarr, që shkatërroi shkollën për nxënësit me ngjyrë në qytetin e Durhamit, nis një revolucion për integrimin e komunitetit me ngjyrë nëpër shkolla dhe përpjekjen për të ndaluar segregacionin. Komunitete me ideale dhe parime të ndryshme formojnë një asamble për të marr vendime të rëndësishme për jetën e qytetit…
  Image The Best of Enemies (2019)
 • All the Money in the World

  Image All the Money in the World (2017)
  HD
  All the Money in the World (2017)
  Historia e vërtetë e rrëmbimit të John Pol Getty III, nipi i biznesmenit më të pasur të botës asokohe dhe përpjekjet e dëshpëruara të nënës së tij për t'i marrë para ish vjehrrit për të paguar shpërblesën.
  Image All the Money in the World (2017)