Aktor: Ben Kingsley

 • Operation Finale

  Image Operation Finale (2018)
  HD
  Operation Finale (2018)
  Një skuadër me agjentë sekret dërgohet për të kapur një oficer nazist që ishte truri i Holokaustit.
  Image Operation Finale (2018)
 • Tut Part 3

  Image Tut Part 3 (2015)
  HD
  Tut Part 3 (2015)
  Faraoni Tut marshon kundër Mittanit dhe synon të shkatërrojë armiqtë e tij të fundit brenda pallatit në mënyrë që të sigurojë vendin e tij në histori.
  Image Tut Part 3 (2015)
 • The Ottoman Lieutenant

  Image The Ottoman Lieutenant (2017)
  HD
  The Ottoman Lieutenant (2017)
  Togeri osman flet për historinë e dashurisë midis një infermiereje amerikane idealiste dhe një oficeri turk gjatë Luftës së Parë Botërore.
  Image The Ottoman Lieutenant (2017)
 • Stonehearst Asylum

  Image Stonehearst Asylum (2014)
  HD
  Stonehearst Asylum (2014)
  Eduard Njugejt është një psikiatër i cili shfaq një afeksion të veçantë ndaj njërës prej pacienteve të tij, znj.Grejvs. Çfarë fsheh Çmendina Stounhiërst? Kush është Dr.Njugejt?
  Image Stonehearst Asylum (2014)
 • Lucky Number Slevin

  Image Lucky Number Slevin (2006)
  HD
  Lucky Number Slevin (2006)
  Një djalë gjendet papritur i përfshirë në mes të një grindje mes dy bandave kriminale më të rëndësishme të Nju Jorkut të cilat kanë shefa Rabinin dhe Bosin dhe ai vëzhgohet vazhdimisht nga detektivi Brikovski dhe vrasësi Gudkat. Për të dalë nga kjo situatë e vështirë ai ka hartuar një plan të përsosur...
  Image Lucky Number Slevin (2006)
 • Iron Man 3

  Image Iron Man 3 (2013)
  HD
  Iron Man 3 (2013)
  Kur bota e Toni Starkut kthehet përmbys nga një terrorist i frikshëm i quajtur Mandarin, ai fillon një odise për ringritje dhe ndëshkim.
  Image Iron Man 3 (2013)
 • Intrigo: Death of an Author

  Image Intrigo: Death of an Author (2018)
  HD
  Intrigo: Death of an Author (2018)
  Një përkthyes librash i kërkon ndihmë një shkrimtari që jeton në një ishull të izoluar për shkrimin e një libri. Situata fillon të ndërlikohet kur sekrete të errëta fillojnë të dalin në pah.
  Image Intrigo: Death of an Author (2018)
 • Dragonheart 3: The Sorcerer’s Curse

  Image Dragonheart 3: The Sorcerer’s Curse (2015)
  HD
  Dragonheart 3: The Sorcerer’s Curse (2015)
  Kur një kalorës e aspiron Garethin të shkon në kërkim të një komete e cila ka rënë dhe thuhet që ka ari aty, ati i ndodhe një gjë e pazakonte ai më shumë tronditet kur gjen dragoin. Pasi dragoi i'a shpëton jetën Garethit, të dy lidhen bashke dhe duhet të luftojnë s'bashku për të mposhtur një magjistar të fuqishëm dhe për…
  Image Dragonheart 3: The Sorcerer’s Curse (2015)
 • The Boxtrolls

  Image The Boxtrolls (2014)
  HD
  The Boxtrolls (2014)
  Sipas legjendës, një djalë i ri jetim përpiqet të shpëtojë miqtë e tij "Kutitë", nga një shfarosje. Ata janë përbindësha të papastër që zvarriten natën nëpër kanalizime për të vjedhur nga banorët e qytetit. Kjo është ajo që besojnë të gjithë, por në realitet "Kutitë"  janë krijesa të çuditshme dhe të dashura që jetojnë nën tokë...
  Image The Boxtrolls (2014)
 • Schindler’s List

  Image Schindler’s List (1993)
  HD
  Schindler’s List (1993)
  Në Poloni gjatë Luftës së Dytë Botërore, Oskar Schindler gradualisht fillon të shqetësohet për fuqinë punëtore të tij çifute, pasi përjeton persekutimet e tyre nga nazistët. Ky film mban vendin e 7-të në rënditjen botërore të filmave më të mirë! Fituesi i 7-të çmimeve Oskar dhe i 70 çmimeve të tjera.
  Image Schindler’s List (1993)
 • The Jungle Book

  Image The Jungle Book (2016)
  The Jungle Book (2016)
  Këlyshi njerëzor, Mogli largohet nga xhungla pas një këcënimi nga tigri Shir Kan. I shoqëruar nga pantera Bagira dhe ariu Balu, Mogli nis një udhëtim të zbulimit të vetvetes edhe pse ai përballet me krijesa që nuk kanë interesa të përbashkëta.
  Image The Jungle Book (2016)
 • Night at the Museum: Secret of the Tomb

  Image Night at the Museum: Secret of the Tomb (2014)
  Night at the Museum: Secret of the Tomb (2014)
  Larry (Ben Stiller) përfshin gjithë globin, duke bashkuar personazhe të dashur dhe të rinj në një kërkim epik për të shpëtuar magjinë, përpara se ajo të zhduket përgjithmonë.
  Image Night at the Museum: Secret of the Tomb (2014)
 • Exodus: Gods and Kings

  Image Exodus: Gods and Kings (2014)
  Exodus: Gods and Kings (2014)
  Udhëheqësi sfidues Moisiu ngrihet kundër Faraonit egjiptian Ramses, duke vendosur 600.000 skllevër në një udhëtim monumental të ikjes nga Egjipti për t'i dhënë fund ciklit të tmerrshëm të vuajtjeve dhe mjerimit të tyre.
  Image Exodus: Gods and Kings (2014)
 • Shutter Island

  Image Shutter Island (2010)
  Shutter Island (2010)
  Kur marshalli Tedi Daniels (DiCaprio) mbërrin në azilin e kriminelëve të çmendurve në Ishullin e Izoluar, ajo që fillon si një hetim rutine shumë shpejt merr një kthesë djallëzore. Ndërsa hetimi shpaloset dhe Tedi zbulon më shumë të vërteta tronditëse dhe tmerruese rreth ishullit, mëson se ka disa vende që s’të lënë kurrë të ikësh.
  Image Shutter Island (2010)
 • Spider in the Web

  Image Spider in the Web (2019)
  Spider in the Web (2019)
  Një operativ i ri dërgohet në mision për të ndjekur një agjent të moshuar, sjellja e të cilit ka krijuar shumë pikëpyetje.
  Image Spider in the Web (2019)
 • Self/less

  Image Self/less (2015)
  Self/less (2015)
  Një pasanik që merret me pasuri të patundshme dhe që lëngon nga një sëmundje vdekjeprurëse transferon vetëdijen e tij në një trup të ri e të shëndosh, ama shpejt merr vesh se as procedura e as kompania që i ka kryer procesin nuk janë ashtu siç duken.
  Image Self/less (2015)
 • The Dictator

  Image The Dictator (2012)
  The Dictator (2012)
  Historia heroike e një diktatori i cili rrezikon jetën e tij për të siguruar që demokracia nuk do të vijnë në vendin që ai ka krijuar me shume dashuri.
  Image The Dictator (2012)
 • Night Hunter aka Nomis

  Image Night Hunter (2018) aka Nomis
  Night Hunter (2018) aka Nomis
  Një toger policie, skuadra e tij dhe një vigjilent përfshihen në një skemë të rrezikshme me një burrë me probleme, i arrestuar kohët e fundit, i cili lidhet me rrëmbimet e femrave ndër vite.
  Image Night Hunter (2018) aka Nomis