Viti: 1994

 • Speed

  Image Speed (1994)
  HD
  Speed (1994)
  Polici Jack Traven i SWAT, duhet që ndalojë një bombë brenda një autobusi të qytetit duke e mbajtur shpejtinë a autobusit afërsisht 80/km në orë, për të mos ngadalësuar më poshtë, sepse ndryshe autobusi shpërthen.
  Image Speed (1994)
 • A Pure Formality

  Image A Pure Formality (1994)
  HD
  A Pure Formality (1994)
  Onoff është një shkrimtar i njohur i cili nuk ka publikuar ndonjë libër të ri për mjaft kohë dhe është bërë një i vetmuar. Kur ai kapet nga policia në një natë të stuhishme, pa identifikim...
  Image A Pure Formality (1994)
 • Street Fighter

  Image Street Fighter (1994)
  HD
  Street Fighter (1994)
  Koloneli Gaili (Van Damme) dhe heronj të ndryshëm të arteve marciale, luftojnë kundër tiranisë së diktatorit Bajson dhe ushtrisë së tij.
  Image Street Fighter (1994)
 • Timecop

  Image Timecop (1994)
  HD
  Timecop (1994)
  Maks Wokër, një agjent i agjencisë së sigurimit që mbikëqyr udhëtimin në kohë, duhet të mbrohet nga një politikan i korruptuar që kërkon të jetë sundues i së ardhmes duke ndryshuar të shkuarën.
  Image Timecop (1994)
 • The Legend of Drunken Master

  Image The Legend of Drunken Master (1994)
  HD
  The Legend of Drunken Master (1994)
  Fei Hang, një djalosh që praktikon artet marciale, gjendet në vështirësi kur kutia me xhinseng e të atit, ngatërrohet në tren. Ky shkëmbim do të nxjerrë në dritë një të vërtetë më të ndërlikuar. Së bashku me miqtë e tij, do thyejë rregullat e të atit dhe do mundohet të shpëtojë kulturën e historinë e vendit të tij.
  Image The Legend of Drunken Master (1994)
 • The Shawshank Redemption

  Image The Shawshank Redemption (1994)
  HD
  The Shawshank Redemption (1994)
  Andi Dufrein është një bankier i cili dënohet me burg të përjetshëm për vrasjen e gruas së tij dhe dashnorit të saj. Në burg ai njihet me Red-in, një tjetër të burgosur për vrasje, dhe kështu fillon një histori burgu dhe respekti të dyanshëm mes dy burrave.
  Image The Shawshank Redemption (1994)
 • Legends of the Fall

  Image Legends of the Fall (1994)
  HD
  Legends of the Fall (1994)
  Në vitet 1900, tri vëllezër dhe babai i tyre jetojnë në një vend të largët në Montana. Ata preken nga tradhtia, historia, dashuria, natyra dhe lufta...
  Image Legends of the Fall (1994)
 • The Voyeur +18

  Image The Voyeur (1994) +18
  HD
  The Voyeur (1994) +18
  FILMI KESHILLOHET PËR SHIKUES TË MOSHËS MBI 18 VJEÇ! PËRMBAN SKENA EROTIKE TË FORTA! Një profesor universiteti dyshon se gruaja e tij po e tradhton me babanë e tij.
  Image The Voyeur (1994) +18
 • The Ref

  Image The Ref (1994)
  HD
  The Ref (1994)
  Një hajdut shtëpish braktiset nga partneri i tij në mes të një vjedhjeje dhe ai detyrohet të marrë peng një familje shumë problemtike natën e vigjiljes së Krishtlindjes.
  Image The Ref (1994)
 • Fist of Legend

  Image Fist of Legend (1994)
  HD
  Fist of Legend (1994)
  Çen Zen (Jet Li) është një student kinez i cili ka shkuar në Kioto të Japonisë për të studiuar. Dhe kur Chen (Li) zbulon se mësuesi i tij i dashur dhe i shenjtë është vrarë, ai betohet për t’u hakmarrë për vdekjen e tij! Pastaj, me një përkushtim të palëkundur për hakmarrje, Chen vë çdo gjë në linjë për të…
  Image Fist of Legend (1994)
 • Pulp Fiction

  Image Pulp Fiction (1994)
  HD
  Pulp Fiction (1994)
  Pumpkin e Honey Bunny vendosin të grabisin tavolinën në të cilën po hanin. Vinsent e Jules janë dy gangësterë që duhet të kryjnë një punë. Vinsent është i shqetësuar sepse duhet t’i bëjë shoqëri Mias, gruas së droguar të shefit të tij. Butch një boksier në shërbim të Marselusit, nuk e zbatoi urdhërin e shefit për të humbur në një…
  Image Pulp Fiction (1994)
 • Léon: The Professional a.k.a Leon

  Image Léon: The Professional (1994) a.k.a Leon
  Léon: The Professional (1994) a.k.a Leon
  Leon, një vrasësi profesionist, merr me sy të mirë Matildën, një vajzë 12-vjeçare pasi familjarët e saj vriten. Leon dhe Matilda formojnë një marrëdhënie të pazakontë, dhe ai i mëson asaj se si të bëhet vrasëse me pagesë.
  Image Léon: The Professional (1994) a.k.a Leon
 • Three Colors: White 16+

  Image Three Colors: White (1994) 16+
  +16
  Three Colors: White (1994) 16+
  Pas divorcit të gruas së tij, një imigrant polak fillon komplotin për ta patur edhe ish gruan, ndërkohë që ka përkrahë dikë tjetër...
  Image Three Colors: White (1994) 16+
 • Maverick

  Image Maverick (1994)
  Maverick (1994)
  Bret Maverik, në nevojë për para për një garë pokeri, përballet me incidente dhe sfida të ndryshme komike, përfshirë edhe një hajdute magjepsëse.
  Image Maverick (1994)
 • Exotica 18+

  Image Exotica (1994) 18+
  18+
  Exotica (1994) 18+
  Një njeri i rrënuar nga kujtimet, fillon të frekuentojë klubin Ekzotika duke u përpjekur të gjejë ngushëllim. Por edhe atje, gjen të fshehur të shkuarën e tij.
  Image Exotica (1994) 18+
 • Ace Ventura: Pet Detective

  Image Ace Ventura: Pet Detective (1994)
  Ace Ventura: Pet Detective (1994)
  Një detektivë budalla i specializuar për kafshë, vije në kërkim të një delfini të vjedhur, i cili duhet të bëjë çmendurin deri në zbulimin e ti.
  Image Ace Ventura: Pet Detective (1994)