Regjizor: Imtiaz Ali

 • Jab Harry met Sejal

  Image Jab Harry met Sejal (2017)
  HD
  Jab Harry met Sejal (2017)
  "Kur Harinderi takoi Sexhalin", ja ku vjen versioni hindi i filmit "Kur Herri takoi Selin". Një udhërrëfyes turistësh depresiv e gjen veten duke shoqëruar një vajzë lozonjare për të gjetur unazën e saj të humbur të fejesës. Ç'do të ndodhë me marrëdhënien e tyre gjatë këtij udhëtimi?
  Image Jab Harry met Sejal (2017)
 • Love Aaj Kal

  Image Love Aaj Kal (2009)
  HD
  Love Aaj Kal (2009)
  Kjo komedi romantike ballafaqon historinë e Xheit dhe Mirës që përjetojnë nje lidhje "praktike" në distancë për të vazhduar me karrierat e tyre, me historinë tradicionale dhe të vështirë të Virit dhe dashurisë së tij për Harlinën. Dashuria duket se i ndryshon format e saj kohë pas kohe. Nuk është kështu?
  Image Love Aaj Kal (2009)